Vsi uporabljamo veÄ email naslovov, imamo veÄ razliÄnih profilov v razliÄnih ali celo istem socialnem omrežiju, uporabljamo veÄ sistemov za takojÅ¡nje sporoÄanje. ÄŒe želimo vse to hkrati imeti odprto, potrebujemo vsaj 2 internet brskljalnika in odprtih veliko spletnih strani in programov. To zmedo na namizju nam pomagajo reÅ¡iti razni programi, ki združujejo vse to v en sam program, ki ga je potrebno odpreti (multi protokol programi). Eden za vse!
Med seboj so si kar podobni, razlikujejo pa se po nekaterih funkcijah, na podlagi katerih se tudi odloÄimo za izbiro tega multiprotokolnega programa. Najbolj znani so trije: Trillian, Pigin in ta, ki mi je trenutno najbolj vÅ¡eÄ, Digsby, zagotovo pa obstaja Å¡e nekaj podobno dobrih (Miranda …).
 Digsby je zelo dober program in bogat z razliÄnimi funkcijami. Takoj dobimo obvestilo o spremembi statusa prijatelja, Äe dobimo novo poÅ¡tno sporoÄilo na naÅ¡ poÅ¡tni raÄun, lahko spreminjamo svoje statuse; skratka, vemo, kaj se dogaja z naÅ¡imi prijatelji.
Možna je komunikacija z naslednjimi sistemi:
- IM (instant messeging – takojÅ¡nja sporoÄila): Facebook chat, Gtalk, MSN Live Messenger, ICQ, Yahoo, AIM, Google Talk, MySpace IM, Jabber
- socialna omrežja: Facebook, Twitter, MaSpace, LinkedIn
- dostop do elektronske poÅ¡te: Gmail, Yahoo!Mail, Hotmail, AOL/AIM Mail, POP email, IMAP email – torej dostop do Äisto vsakega email raÄuna
OmogoÄa nekaj, kar npr. Facebook Chat ne; video in audio komunikacijo, pri MSN Messenger-ju pa prav obratno, ne omogoÄa vsega, kar original npr. pomežike. Lahko se spremeni izgled ozadja programa tako kot sami hoÄemo in pa podvojene (potrojene …) kontakte lahko združimo v en sam kontakt za doloÄenega prijatelja. Prenos datotek poteka tako kot mora, brez problemov in hitro.
Slabost Digsby je obÄasen problem s prijavo v raÄune, a ne za dolgo in na sreÄo ne za vse hkrati. Je odprtokodni program, a je na voljo le za Windows-e in skoraj ni dodatnih prikljuÄkov, kar je po drugi strani prednost, saj je tako program bolj stabilen. Pohvaliti je potrebno tudi razvojno ekipo, ki razvija program naprej in odpravlja slabosti. Za uporabo se je potrebno prijaviti na njihovem strežniku, s tem dobimo Digsby raÄun, tam pa vpiÅ¡emo tudi vse nastavitve naÅ¡ih ostalih raÄunov, ki jih bomo uporabljali preko programa.
WordPress dodatek
WP Digsby na spletni strani omogoÄa direkten pogovor z obiskovalcem kar preko Digsby programa. Tako lahko obiskovalec takoj dobi odgovor na svoje vpraÅ¡anje.
Pigin vs Digsby
Pigin uradno ne podpira Facebook chat, a obstaja brezplaÄen dodatek pigin-facebookchat . Ne pokaže vseh Facebook prijateljev v eni skupini in je namenjen izkljuÄno dopisovanju. Digsby grupira FB prijatelje tako kot na FB strani in nas obveÅ¡Äa o novih obvestilih na FB. Prednost je v tem, da ne rabimo posebnega raÄuna za njegovo uporabo in na voljo je tudi v drugih operacijskih sistemih. DrugaÄe pa grafiÄno izgleda bolj asketsko in pogosto je problem s prenosi datotek med prijatelji. Za uporabo ne potrebujemo posebnega raÄuna na njihovem serverju.
Trillian vs Digsby
Prednost Trillian-a je v tem, da je že dlje Äasa prisoten, edina funkcija, ki jo ima, Digsby pa ne, je IRC – kdo Å¡e to uporablja. Digsby je vsekakor boljÅ¡i pri poÅ¡tnih raÄunih, kjer lahko takoj vidimo kratek pregled poÅ¡tnega sporoÄila, ga direktno odpremo oz. ustvarimo novega., vidimo lahko doloÄeno Å¡tevilo neprebranih poÅ¡tnih sporoÄil in hitrejÅ¡e je preklapljanje med enim in drugim poÅ¡tnim raÄunom. Pri socialnim omrežjih Trillian pokaže le zadnjih 10 vnosov, za ostalo pa je potrebno na spletno stran, prav tega, da bi odhajali na spletne strani socialnih omrežij pa hoÄemo doseÄi z uporabo multiprotokol programov kot sta Trillian in Digsby.
Pozornost pri inštalaciji programa
Najbolj moteÄa stvar pri Digsby je njegova inÅ¡talacija. Med inÅ¡talacijskim potekom nam ponudi opcijo kar 8 programov, ki se uvrÅ¡Äajo pod spam/adware programe. Naprednim uporabnikom to ne bo tako velika stvar in bodo mimogrede odkljukali opcijo njihovih inÅ¡talacij, obiÄajni uporabniki, ki hitijo skozi inÅ¡talacijski postopek, pa si seveda tega ne bodo odkljukali. A to je mala cena za brezplaÄnost programa; konec koncev te nihÄe ne sili k njegovi uporabi.